twój koszyk jest pusty
O nas Produkty Nowości SłodyczeKoszulki damskieDla dzieciWydawnictwaAutoKoszulkiGadżetySzaleNakrycia GłowyTORBYKubkiFilmKufleBluzyFlagiSmyczeMuzykaProporczyki Kontakt


przy dowolnym
zakupie w naszym
sklepie naklejka
Godomy po slonsku
gratis

Przy zakupie powyżej
30,00zł Buton
Jo Żech Je Ślonzok
gratis!

kategoria: Wydawnictwa » Dyskretny Urok Śląska
Dyskretny Urok Śląska

Eva Tvrda przenosi nas nieco ponad 15 km na południowy zachód od Raciborza : do Rohova w Kraiku Hulczyńskim, na Śląsku Opawskim. Przeplatając kronikę miejscowości z opowiadaniami, pokazuje losy mieszkańców pogranicza trwających w swojej małej ojczyźnie pomimo przetaczającej się nad ich głowami wielkiej polityki i historii.

"Dyskretny Urok Śląska" wpisuje się w cykl Śląski autorki, która przypomina, że patrzenie na Śląsk jedynie z perspektywy polsko-niemieckiej mocno zawęźa kulturowe bogactwo regionu.

Rohowscy Ślązacy z niedowierzaniem obserwowali czechosłowacką władzę państwową i porównywali. Czeskiego zbytnio nie rozumieli. Prawie dwa wieki w Prusach oddaliły ich od tego języka. Niemiecki rozumieli, mieli niemieckie szkoły, a morawski z niemieckimi słowami potrafił sobie poradzić. Czeski pojawił się jako język nowego państwa.

- fragment

EVA TVRDA - czeska pisarka rodem z Opawy. Zasłynęła twórczością opisującą historię Kraiku Hulczyńskiego, z czasem sięgając także po inne tematy. szczegóły zamówienia
cena za szt. 30.00 PLN
sztuk
 

pozostałe produkty w kategorii: Wydawnictwa
Dyskretny Urok Śląska zdjęcie 1
powiększ
Dyskretny Urok Śląska zdjęcie 1  
 
 
 
  1576483#2779025       ©2007 by www.paskud.pl